HAKKIMIZDA

AKPET TEKSTİL HURDA İNŞAAT LOJİSTİK TİC. ve SAN. LTD. ŞTİ

2007 yılında Mersin’de ticari faaliyetine başlayan firmamız kurulduğu tarihten günümüze kadar ambalaj atıklarının geri dönüşümü alanında faaliyet göstermekte olup bu sektörde kendini kabul ettirmiştir. Kuruluşu ile birlikte en yeni geri dönüşüm teknolojilerini bünyesine katarak lisanslı entegre geri dönüşüm tesisi olarak faaliyet göstermektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın çıkarmış olduğu yönetmeliklerdeki yükümlülükleri kendine misyon olarak edinmiştir. Tüm enerjisini atık yönetimi konusunda sürdürülebilir gelişme ve yeniliklere katkıda bulunmaya harcamaktadır.

 

Felsefemiz insanın doğadan aldıklarını doğaya geri kazandırmaktır.

AKPET,  Tüm faaliyetlerinde hava, su ve toprağı korumanın bilinci ve sorumluluğuyla hareket eder. İnsanlığın çevre konusunda ödediği ve muhtemelen ödeyeceği bedellerin ağırlaştığı günümüzde çok daha önem kazanan atıkların  geri dönüşümü konusunda dünyadaki yeni teknolojileri takip ederek ihtisaslaşmak, tedarikçi ve müşteri ihtiyaçlarına hızlı ve etkin çözümler bulmayı kendisine amaç edinmiştir.

MİSYONUMUZ

Küresel ısınmanın doruk noktaya çıktığı günümüzde çok daha önem kazanan atıkların geri dönüşümü konusunda birlikte çalıştığımız herkese, temasta olduğumuz her topluma ve etkilendiğimiz her çevreye karşı etik davranış standartlarının benimsenmesi esasına dayanarak, sadece müşteri memnuniyetine değil, aynı zamanda çalışan memnuniyetiyle çevre bilincinin arttırılması ve korunmasına da odaklanan bir kurumsal anlayışla büyümek. Bu çerçeve dahilinde daha yaşanabilir bir çevre için atıkları çevre kirliliğini önleyecek şekilde işlemek, depolamak, bertaraf etmek ve olabildiğince geri dönüştürerek ekonomiye kazandırmak. Verimliliğimizi arttırarak ülkemize istihdam sağlamak, sosyal sorumluluklarımızı bir kurum olarak yerine getirmek ve çevreye, insana duyarlı projeler sunmak.

VİZYONUMUZ

Dünyadaki teknolojik gelişmeleri izleyerek, insan sağlığını ve çevre korumasını ön planda tutarak üretimimizi dünya standardında sürdürmek.

Sürekli gelişen ve yenilenen bir hizmet anlayışına sahip, toplam kalite yönetimi felsefesini benimsemiş geri dönüşüm sektöründe lider bir kurumsal şirket oluşturmak.

 

Tesis Yetkilisi: KEMAL AKBAŞ

 

AKPET TEKSTİL HURDA İNŞAAT LOJİSTİK TİC. ve SAN. LTD. ŞTİ
İletişim
  • Adres: Şevket Sümer Mah. 5954 Sk. No: 21
    Merkez / Mersin
  • Tel: (0324) 235 65 88
  • Fax: (0324) 235 65 89
  • Mail: akpettekstilhurda@hotmail.com
  • Web: www.akpettekstilhurda.com